Hurda Alım Satım

Özlü Metal, kurulduğu 2011 yılından beri İzmir’de hurda alım satım hizmeti vermektedir.  Hizmetlerini gerçekleştirirken müşteri odaklı tutumu benimseyen firmamız, alım veya satım işlemi gerçekleştikten sonra da müşterilerinin soruları ile alakadar olmayı ve olası sıkıntıları en kısa sürede çözerek yeniden müşteri memnuniyetini sağlamayı amaçlamaktadır.

Firmamız, hurda alım satım hizmetlerini sunarken her zaman dürüstlük çerçevesinde davranarak siz müşterilerimizin hurdalarını doğru değerinde almakta ve yine doğru değerinde satmaktadır.

Hurdaların Geri Dönüşümü

Geri dönüşüme katılabilecek nitelikteki atıklar, doğal kaynak olarak değerlendirilen hava, kömür, petrol, su, doğal gaz ve mineraller ile beraber yedinci doğal kaynak olarak nitelendiriliyor. Atık olarak sayılan hurdalar, geri dönüştürülerek tekrardan ham madde durumuna getirilebilir ve böylece ülke içindeki ham madde ihtiyacı azalırken, enerji tasarrufu da sağlanır.

Hurdaların Geri Dönüşüme Katılması Neden Gereklidir?

Hurdalarınızı basit bir atık olarak düşünmek yerine firmamızda hurda alım satım hizmeti ile geri dönüştürmenizin birçok faydası vardır:

Çevreye Yararlıdır

Hurdaların geri dönüştürülerek hammadde olarak kullanılması, hammaddenin yeniden çıkartılmasına oranla daha az enerji harcayarak enerji kaynaklarından tasarruf etmemizi sağlar. Enerji tasarrufu karbon emisyonunu azaltması bakımından önemlidir.  Kaynakların sınırlı olduğu dünyamızda enerji kaynaklarının sürdürülebilir olması, çevre için oldukça önemlidir.  Hurdaların tekrar kullanılması aynı zamanda hava, toprak ve su kirliliğini de önemli miktarda azaltmakta ve doğal çevrenin korunmasına yardımcı olmaktadır. Bununla beraber atık miktarının azalması çöp toplama alanlarının küçülmesini ve çöplerin daha kolay depolanmasını sağlar.

Ülke Ekonomisine Katkı Sağlar

Hammaddelerin bilinçsizce tüketilmesi sonucu ülkeler hammadde kıtlığı yaşayabilecek ve bu da ülke ekonomisinin küçülmesi, hammadde için dışa bağımlı hale gelmesi anlamına gelebilir. Hurdaların geri dönüştürülmesi hem kullanılabilir hammadde miktarını artıracak hem de enerji ve insan emeği üstünde tasarruf sağlayacaktır. Aynı zamanda halihazırda geçim kaynağı haline gelmiş olan hurda alım satım alanında ve geri dönüşüm alanında istihdam artacak ve yeni iş imkanları doğacaktır.

İnsan Sağlığı Üstünde İyi Etkiler Yaratır

Çevre kirliliği, insan sağlığı üstünde ciddi problemler ortaya çıkartmaktadır. Hurda alım satım hizmeti ile geri dönüştürülen hurdalar atık miktarını düşürecek, su ve toprak kirliliklerini azaltacaktır.

Geri Dönüştürülebilir Malzemeler

Alüminyum, cam, tekstil ürünleri, kağıt, plastik ve elektronik aletler gibi pek çok malzeme hurda alım satım hizmetleri sayesinde geri dönüştürülebilmektedir. Özlü Metal olarak alım ve satımını yaptığımız hurda malzemeler şu şekildedir:

  • Bakır Hurda Alım Satım
  • Krom Hurda Alım Satım
  • Sarı Hurda Alım Satım
  • Pirinç Hurda Alım Satım
  • Kızıl Hurda Alım Satım
  • Alüminyum Hurda Alım Satım
  • Demir Hurda Alım Satım
  • Plastik Hurda Alım Satım

Geri Dönüşüm Metotları

Her bir malzemenin sahip olduğu özelliklere göre kendine özgü bir geri dönüşüm metodu bulunmaktadır. Özlü Metal olarak geri dönüşüm hizmeti verdiğimiz malzemelerin geri dönüşümü hakkında detaylı bilgi almak için üst menüde yer alan ‘’Hizmetler’’ kategorisinden ilgili malzemeyi seçmeniz yeterli olacaktır.