Forklift Alım Satım

Özlü Metal, bünyesinde pek çok farklı hizmetin yanı sıra forklift alım satım hizmeti de vermektedir. İzmir Bornova’da en iyi hizmet ve en iyi fiyat garantisi ile forklift alım satım hizmeti veren Özlü Metal, kalitesinden asla ödün vermeyerek müşterileri memnuniyetini sağlamayı amaçlamaktadır. Siz de ihtiyacınıza en uygun forklifti satın almak için firmamıza ulaşarak fiyat teklifi alabilirsiniz. Firmamız aynı zamanda elinizde bulunan forkliftlerin alımını da yapmaktadır.

Forklift Nedir?

Forklift alım satım hizmetinden faydalanmadan önce forkliftler hakkında bilgi edinmek isteyebilirsiniz.

Forkliftler; şasi, denge ağırlığı, asansör, direksiyon ve operatör kabininden oluşmaktadır.

Forklift, insan gücünün kaldırmaya yetmeyeceği ağır yükleri çatalları ile kaldıran bir iş makinesidir. Çatallı istifleyici de denir. Ağır yükleri kısa mesafeler içinde başarıyla taşısa da uzun mesafe taşıyıcısı değildir.

Transpaletler, forkliftlerin bir diğer çeşidirir. Transpaletlerin yürüme tahrik sistemi yoktur, bu makineler sadece yüklerin kaldırılıp indirilmesine yaramaktadır.

Forkliftin Kullanım Alanları Nelerdir?

Forkliftler genellikle depolama ve saklama amaçlı kullanılmaktadır. Şantiyelerde ve limanlarda da ağır yüklerin taşınması, kaldırılıp indirilmesi için sıklıkla tercih edilmektedirler. Kullanılması oldukça kolaydır fakat sadece forklift operatörleri tarafından kullanılmaları önemlidir. Forkliftlerin toprak alanda kullanılması zor bir iş makinesi olması dezavantajları arasında sayılabilir.

İşlerinizde forklift kullanmanızın size pek çok olumlu getirisi olacaktır. Öncelikle insan gücü ile yapılması çok zor olan ve yapılsa bile çok zaman alacak yük taşıma, indirip kaldırma, istifleme gibi işlemlerin çok daha kısa sürede bitirilmesini sağlar. Aynı zamanda çalışanları iş kazalarından koruma konusunda da büyük bir rol oynar.

Firmamızda yer alan forklift alım satım hizmeti ile forkliftlerin tüm bu faydalarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Forklift Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Forkliftlerin de tüm iş makineleri gibi düzenli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekir. Forkliftinizin bakımının işinde uzman biri tarafından yapıldığına emin olmalısınız, aksi takdirde forkliftinizden tam verim alamazsınız. Ayrıca forklift bakımının düzgün yapılmaması iş kazalarına da sebebiyet verebilir.
  • Forkliftin manevra kabiliyeti iyi bilinmeli ve sınırları zorlanmamalıdır.
  • Forkliftin trafiğe çıkmasının yasak olduğu bilinmeli ve bu kurala uyulmalıdır.
  • Forkliftinize işlerinizde yardımcı olacak ek parçalar takabilirsiniz. Örneğin varil veya balya taşınması için üretilen özel ek parçalar bulunmaktadır. Bu parçalar ile işlerinizi hem daha hızlı hem de daha güvenli bir şekilde yapmanız mümkün olacaktır. Kullanacağınız ek parçalar forklift parçalarının erkenden yıpranmasının da önüne geçmektedir. Kullanacağınız ek parçayı seçerken iyi araştırma yapmanız ve bir uzmandan destek almanız güvenli forklift kullanımı için oldukça önemlidir.
  • Forklift kullanılırken iş makinesinde operatörden başka kimse olmamalıdır.
  • Gece yapılacak işler için forkliftte mutlaka aydınlatma sistemi bulunmalıdır.
  • Yük taşınırken yükün yerden en fazla 30 cm yükselmesine dikkat edilmelidir.

Tüm güvenlik önlemleri ve kullanım talimatları ile önerileri için lütfen firmamız uzman ekibine danışın.