Vinç Kiralama

Özlü Metal, hurda alım satım hizmetlerinin yanı sıra çeşitli iş makineleri alım satım ve kiralama hizmetleri de sunmaktadır. İzmir’de vinç kiralama hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız, uzman ve güvenilir ekibi ile Özlü Metal sizin için doğru bir tercih olacaktır.

Firmamız kurulduğu günden beri hep daha ileriye gitmeyi misyon edinmiş ve sektördeki yenilikleri yakalamıştır. 2011 yılından beri sektörde olan Özlü Metal, kalitesinden hiçbir zaman ödün vermeyerek siz değerli müşterilerimize hizmet etmiştir. Siz de en iyi hizmet ve en iyi fiyat garantisi ile vinç kiralama hizmeti almak istiyorsanız Bornova’da yer alan adresimize gelebilir, ekibimize danışarak size en uygun vinci kiralayabilirsiniz. Adresimize gelmek sizin için uygun değilse e-posta ya da telefon aracılığıyla da bize ulaşabilirsiniz.

Vinç Nedir?

Vinç kiralama aşamasından önce vinçler hakkında genel bir bilgi edinmek isteyebilirsiniz.

Vinçler, yükleri kaldırmada, indirmede, yüklemede ve boşaltmada kullanılan bir iş makinesidir. Kullanılacağı alanı göre çeşitleri farklılık göstermektedir. Pergel, kule, sepetli ve gezgin gibi türleri bulunmaktadır. Vinç kiralama hizmeti almaya karar verdiğinizde, ihtiyacınıza en uygun olan vinç çeşidine de karar vermelisiniz. Ekibimiz, vinç kiralama kararınızın her aşamasında size yardımcı olacaktır.

Vinçlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Vinçler sıklıkla inşaat sektöründe, ağır ekipmanların hareket ettirilmesinde, endüstriyel alanda, liman işletmelerinde kullanılmaktadır. Vinçlerden ağır yükleri taşımada veya büyük boyutlu tabelaların montajında yararlanılabilir. Aynı zamanda ulaşılması zor alanlarda yapılacak olan montaj işlemleri de kişilerin vinç ile yükseltilmesiyle yapılabilir.

İnşaat işlerinde özellikle kule vinçler tercih edilmektedir. Yükleri kaldırıp indirebilmesinin yanı sıra yatay şekilde de hareket edebilir. Kule vinçler, yapı işleri gibi yüksek alanlarda yapılacak olan işlerde kullanılmaktadır.

Vinç Kiralarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Vinç kiralama hizmeti almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle vinci hangi alanda ve hangi amaçla kullanacağınızı belirleyip, firmamıza iletmeniz size en uygun vinci bulmamıza yardımcı olacaktır.

 • Vinç kiralamadan önce yükünüzün ağırlığını ve ne kadar yüksekliğe kaldırılacağını belirlemeniz gerekir.
 • Hangi kamyon modelinin kullanılması gerektiği tespit edilmelidir.
 • Kasa ebatı dikkate alınmalıdır.
 • Vincin yük moment kontrolüne sahip olup olmadığına bakılmalıdır.
 • Vincin ayak moment kontrolüne sahip olması kaza riskini düşürdüğünden, vincin ayak moment kontrolüne sahip olup olmadığını bilmek isteyebilirsiniz.
 • Vincinizi hassas hareket gerektiren işlerde kullanmayı planlıyorsanız buna göre bir vinç seçmeniz gerekmektedir.
 • Uzaktan kumanda gerekip gerekmediği belirlenmelidir.
 • Vinç kiralama hizmeti alınırken vinçte herhangi bir arıza olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Vinç Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Vinci sadece uzman kişiler kullanmalıdır.
 • Vinç kapasitesini aşacak yükler asla yüklenmemelidir.
 • Yetkisiz kişilerin vincin üzerine çıkması engellenmelidir.
 • Vincin tamiri veya kontrolü yetkisiz kişilerce yapılmamalıdır.
 • Vincin frenleri her yük kaldırma işleminden önce, yük yerden birkaç santim kaldırılarak kontrol edilmelidir.

Tüm kullanım talimatları / önerileri için Özlü Metal ekibine danışabilirsiniz. Ekibimizin vereceği talimat ve önerilere uymanız, iş kazası riskini azaltmada yardımcı olacaktır.