Forklift Kiralama

Özlü Metal, uzman ekibi ve son teknoloji ekipmanları ile hurda alım satım ve iş makineleri alım satım, kiralama alanlarında Bornova’da hizmet vermektedir. Firmamız, 2011 yılında kurulduğundan beri her daim yenilikçiliği ile ön plana çıkmıştır. Hizmet kalitesini her zaman ileriye götürmeyi misyon edinmiş firmamız, siz müşterilerimize memnuniyet garantisi vermektedir.

Forklift alım satım hizmetinin yanında, forklift kiralama hizmeti de müşterilerimize sunulmaktadır. İşleriniz için bir forklifte ihtiyaç duyuyorsanız, fakat satın almak istemiyorsanız firmamızdan forklift kiralama hizmeti almak sizin için doğru tercih olabilir.

İzmir ili içinde forklift kiralama hizmeti almak istiyorsanız bizi güvenle tercih edebilirsiniz.

Forklift Nedir?

Forklift ya da çatallı istifleyici, ağır yükleri çatalları ile kaldırmakta ve kısa mesafelere taşımaktadır. İnsan vücudunun kaldıramayacağı ağırlıktaki yükleri taşıyabildiği için oldukça faydalıdır. En basit şekliyle, şasi, denge ağrlığı, operatör kabini/koltuğu ve bir direksiyondan oluşmaktadır.

Forkliftlerin bir diğer çeşidi de transpaletlerdir. Transpaletler, yürüme tahrik sistemi olmayan iş makineleridir. Yükleri kaldırıp indirmek için kullanılırlar.

Forkliftlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Forkliftler genel olarak depolama işlemlerinde kullanılmaktadır.  Şantiyelerde, depolarda, limanlarda ve ağır yüklerle çalışılan hemen her yerde yüklerin kaldırılması ve taşınması için forkliftlerden yararlanılmaktadır. Bunun bir istisnası, forkliftlerin toprak zeminde kullanılması hayli zor olduğu için toprak alanlarda yapılan işlerdir.

Neden Bir Forklift Kiralamalısınız?

 • Forkliftler, insanın taşıyamayacağı ya da çok zorlanarak taşıyabileceği ağırlıkları kaldırmaları nedeniyle zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlar.
 • İş kazalarını azaltır, işçi güvenliği sağlar.
 • Kullanması oldukça kolaydır, fakat sadece yetkili bir operatör tarafından kullanılmasına dikkat edilmelidir.
 • Ek parçalar ile çeşitli yüklere uygun hale getirilebilir.

Siz de firmamızdan forklift kiralama hizmeti alabilir ve forkliftlerin avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Forklift Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Kullandığınız forkliftin manevra kabiliyetini iyi bilmeli ve sınırlarını zorlayacak hareketler yapmaya zorlamamalısınız. Kiraladığınız forkliftin hareket kabiliyetini firmamıza danışarak öğrenebilirsiniz.
 • Forkliftler trafiğe çıkması kesinlikle yasak olan iş makineleridir. Forkliftin trafiğe çıkartılması can güvenliği açısından tehlikeli olabilir.
 • Forklift kullanılırken makine üstünde sadece forklift operatörü olmalıdır. Birden fazla  elemanın forklifte binmesi ciddi iş kazalarına sebebiyet verebilir.
 • Eğer forklifti gece vakti ya da karanlık ortamlarda kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka aydınlatma sistemi olan bir forklift kiralamalısınız.
 • Forkliftte yük taşınırken yükün zeminden en fazla 30 cm yükselmesine dikkat edilmelidir. Daha fazla yükselmesi forklift çekişten düşecektir.
 • LPG ile çalışa bir forklift kiraladıysanız veya kiralamayı düşünüyorsanız mümkün olduğunca kapalı alanda muhafaza etmeyin.
 • Forklfitin yüklemesi her zaman için düz zemin üstünde yapılmalıdır. Meyilli zeminler bu iş için elverişli değildir.
 • Yükleme sırasında yüklerin dengesi iyi ayarlanmalıdır.

Bu listedeki kullanma talimatları / önerileri genel durumlar için verilmiştir. Daha fazla kullanma talimatı / önerisi için lütfen forklift kiralama hizmeti almadan önce firmamıza danışın. Size yapılacak olan bilgilendirmelere uymanız güvenliğiniz açısından önemlidir.