Krom Hurda Alım Satım

Firmamız yılların verdiği tecrübe ile İzmir’de krom hurda alım satım hizmetini siz değerli müşterilerimize sunmaktadır. Krom hurda alım satım işlemleri sırasında önceliğimiz müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Özlü Metal olarak, krom hurdalarınıza değerinde fiyat biçiyor ve herhangi bir hak kaybı yaşanmasının önüne geçiyoruz. Müşteri memnuniyetini ve güvenini sürekli kılmak, firmamızın esasları arasında yer almaktadır. Bu sebepte herhangi bir sorun yaşanması durumunda en kısa sürede, memnuniyeti yeniden sağlayacak çözümlerle sonuca ulaşmayı görev biliyoruz.

Krom Hurda Kullanım Alanları

Krom sert, dayanıklı, paslanmaz bir maddedir.  Geniş bir kullanım alanına sahip olan krom, ihracatı en çok yapılan madendir. Krom madeni, kimya, metalürji, ateşe karşı dayanıklı madde üretimi, zırhlı araç yapımı, silah sanayi, otomotiv, ulaşım gibi sektörlerde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Özlü Metal, krom hurda alım satım hizmeti sonrası krom hurdalarınızı geri dönüşüm kapsamına almaktadır. Krom hurdalarınızı firmamıza getirerek yeniden kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Krom Hurda Neden Geri Dönüşüme Katılmalıdır?

Krom hurda alım satım hizmeti sonra kromun geri dönüşüme katılmasının birçok faydası bulunmaktadır.

Doğal Çevrenin Korunması ve Temiz Tutulması

Krom hurdaların geri dönüştürülmesi, çevre için büyük yarar sağlamaktadır. Krom madeninin çıkartılması için yüksek miktarlarda enerji harcanırken, krom hurdasının geri dönüştürülmesinde çok daha az enerji harcanmakta ve enerjiden tasarruf edilmektedir.Enerjiden tasarruf edilmesi daha az karbon salınımının ortaya çıkmasını sağlayarak hava kirliliğini önlemede büyük rol oynar. Krom madeninin yeniden çıkarılması sırasında su ve toprak da kirlenmekte, aşırı miktarda su tüketimi gerçekleşmektedir. Doğal kaynakların değerinin daha iyi anlaşıldığı günümüzde, su en önemli kaynağımız olarak korunmaya muhtaçtır. Hurdaların geri dönüşümü sonucu yeniden çıkartılacak olan maden sayısı da önemli ölçüde düşecektir. Krom hurda alım satım hizmetlerinden faydalanarak çevrenin korunmasına katkı sağlayabilirsiniz.

İnsan Sağlığının İyileşmesinde Rol Oynar

Çevre kirliği insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler bırakmakta ve çeşitli rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Krom madeninin yeniden çıkartılmasındansa, krom hurdasının krom hurda alım satım işlemi sonrası geri dönüştürülmesi ile çevre kirliliği azaltılabilir ve insan sağlığı iyileştirilebilir.

Ülke Ekonomisine Katkı Yapar

Ülkelerin hammadde kaynaklarını doğru kullanmayarak tüketmesi, ülkelere ekonomik açıdan zarar verebilmektedir. Hurdaların geri dönüşümü sürdürülemez kaynakların korunmasına katkı sağlamaktadır.Bununla beraber krom hurdasının yeniden çıkarılması sırasında harcanacak enerjiden de tasarruf edildiğinden maliyet azalmaktadır.

Hurda geri dönüşümü hizmetlerinin artması ile bu alandaki istihdam da artacağından yeni iş kapıları oluşacaktır.

Krom Hurda Nasıl Geri Dönüştürülür?

Krom hurda alım satım hizmeti gerçekleştikten sonra sıra krom hurdanın geri dönüştürülmesine gelmektedir. Bir krom hurdanın geri dönüşüme katılabilmesi için şu aşamalardan geçmesi gerekir:

Krom Hurdanın Biriktirilmesi

Geri dönüştürülecek atıklar diğer önemsiz atıklardan farklı bir yerde biriktirilmelidir.

Sınıflandırma

Hurda atıklar türlerine göre ayrılmalıdır, örneğin krom hurdalar diğer hurda olarak değerlendirilecek atıklardan ayrılmalıdır.

Değerlendirme

Krom hurdaların yeniden kullanılabilmesi için fiziksel ve kimyasal olarak değiştirildikleri aşamadır.

Ekonomiye Kazandırma

Değişimi tamamlanan krom hurda, bu aşamada ekonomiye kazandırılır.

Eğer siz de krom hurdalarınızı en iyi fiyat teklifi ile değerlendirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.