Bakır Hurda Alım Satım

Özlü Metal, hurda alım satım hizmetleri kapsamında bakır hurda alım satım hizmeti vermektedir. Firmamız, bakır hurdalarınızın alım ve satım işlemlerini titizlikle gerçekleştirmekte, dürüstlük ilkesine bağlı olarak bakır hurda alım satım işlemlerinde malzemenin hak ettiği fiyatı vermektedir. Bakır hurda alım satım hizmeti gerçekleştikten sonra da müşteri memnuniyetini devam ettirmek bizim için önemli. Müşterilerimizin yaşayabilecekleri sorunlara efektif çözümler bulmayı sorumluluğumuz olarak görüyoruz.

Hurda bakır, değerli metaller arasında yer almakta ve pek çok kullanım alanı bulunmaktadır.

Bakır Hurda Kullanım Alanları

Bakır hurdası, demir içermez. Paslanmaz ve dayanıklı olması, ısı ve elektrik iletkenliğine sahip olması gibi özellikleri sayesinde sık kullanılan değerli metaller arasına girmiştir. Genellikle elektrik ve elektronik sanayide çokça kullanılmaktadır. Sanayi, ulaşım, kimya, boya, kuyumculuk ve inşaat sektörlerinin de vazgeçilmez hammaddesidir. Paslanmaz özelliği ile dış kaplamalarda kullanılmaya elverişlidir.

Firmamızdan bakır hurda alım satım hizmeti alarak bakır hurdaların geri dönüşüme katılmasını ve bu alanlarda tekrar kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Bakırın geri dönüştürülmesinin birçok faydası vardır.

Bakır Hurdası Neden Geri Dönüştürülmelidir?

Çevrenin Korunmasında Rol Oynar

Bakır hurdaların geri dönüştürülmesi, bakırın yeniden çıkarılması işlemine kıyasla çok daha az enerji harcamakta, enerjiden tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Daha az enerji harcanarak karbon salınımı da düşürülebilir ve hava kirliliğinin önüne geçilebilir. Yeniden hammadde çıkarma işlemleri sadece hava kirliliğine değil, su ve toprak kirliliği ile beraber aşırı su kullanımına da sebep olmaktadır. Bakır hurda alım satım hizmeti sonrası geri dönüştürülecek olan bakır hurdalar, bu şekilde çevreye fayda sağlayabilmektedir.

İnsan Sağlığı Üstünde Olumlu Etki Yaratır

Bakır hurdasının geri dönüştürülmesinin çevre üstündeki etkileri, çevre kirliliği dolayısıyla kötü etkilenen insan sağlığını iyileştirmede de rol oynar.

Ekonomik Açıdan Fayda Sağlar

Kaynakların kısıtlı olduğu dünyamızda, ülkelerin hammadde kaynaklarını tüketmesi ülke ekonomisi üstünde yıkıcı etkilere sebep olabilir. Bakır hurdanın geri dönüştürülmesi ile yeniden hammadde çıkartmaya olan ihtiyaç azalacaktır. Bu sayede hem hammadde kaynakları korunmuş olacak, hem de hammadde çıkartma işlemleri sırasında harcanacak enerjinin maliyetinden de tasarruf edilecektir. Bakır hurda alım satım hizmeti veren iş yerlerinin çoğalması ile yeni istihdamlar sağlanması mümkün olacaktır.

Bakır Hurda Nasıl Geri Dönüştürülür?

Bakır hurda alım satım hizmetinin ardından, bakırın geri dönüştürülmesi gelir. Bakırın geri dönüştürülmesini genel hatları ile şöyle açıklayabiliriz:

Ayırarak Biriktirme

Geri dönüştürülerek değerlendirilebilecek olan, hammadde potansiyeline sahip bakır atıklar sıradan atıklardan farklı bir yerde biriktirilmelidir.

Sınıflandırma

Sıradan çöplerden ayrı toplanan hurda bakırlar, diğer hurda malzemeler ile aynı yerde biriktirilmişse bunları ayırarak sınıflandırmak gerekmektedir.

Değerlendirme

Bakır atıklar, bakır hurda alım satım hizmeti gerçekleştikten sonra fiziksel ve kimyasal olarak değiştirilmekte ve yeniden hammadde olarak kullanılmaya hazır hale gelmektedir.

Yeni Hammaddenin Ekonomiye Kazandırılması

Değişimlerden geçen bakır hurda, hammadde olarak kullanılmak üzere ekonomiye kazandırılır.

Siz de bakır hurdalarınızı en iyi fiyat teklifi ile değerlendirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.