Sarı Hurda Alım Satım

Özlü Metal, kurulduğu 2011 yılından beri İzmir’de güvenilir ve tecrübeli ekibi ile sarı hurda alım satım hizmeti sunmaktadır. Kaliteden asla ödün vermeyerek, dürüstlüğü esas alarak çalışmalarını yürüten firmamızda sarı hurda alım satım işlemleri sırasında sarı hurdalarınızın fiyatı doğru şekilde belirlenir ve hak kaybı oluşmasının önüne geçilir. Müşteri memnuniyetini sağlamayı görev edinen Özlü Metal olarak, sadece sarı hurda alım satım hizmeti sırasında değil sonrasında da ortaya çıkabilecek sorunlara karşı hızlı ve efektif çözümler bulmayı garanti ediyoruz.

Sarı hurda, değerli ve pahalı hurdalar arasında yer almaktadır ve kullanım alanı oldukça geniştir.

Sarı Hurda Kullanım Alanları Nelerdir?

Sarı hurda, dayanıklı bir hurda çeşididir. Sıhhi tesisatlarda, vanalarda, anahtar ve kilit sistemleri ile düğme sektöründe kullanılmakla beraber, süs eşyalarının yapımında da kullanımı tercih edilmektedir. Aşınması zor olan sarı hurda, bu özelliği ile gemicilik sektöründe kullanılırken, el işleri gibi ince işlerde de kullanılabilmektedir.

Firmamızdan sarı hurda alım satım hizmeti almayı tercih ederek sarı hurdanın geri dönüşüme katılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Sarı Hurdanın Geri Dönüştürülmesi Neden Önemlidir?

Çevrenin Korunması Ve Temiz Tutulması

Hurdaların geri dönüştürülmesi sayesinde yeniden maden çıkarma işlemi yapılmasına gerek kalmamaktadır. Bu da yeniden çıkarma işlemi sırasında harcanacak olan enerjinin korunmasın ve daha az karbon salınımı yapılmasını sağlamaktadır. Karbon salınımının azaltılması havayı temizler, fakat hurda geri dönüşümünün tek faydası hava kirliliğini önlemek değildir. Madenlerin çıkartılması sırasında toprak ve su da kirlenmekte, su kaynakları gereğinden fazla kullanılmaktadır. Hurda geri dönüşümü çevreye daha saygılı bir yöntemdir.

İnsan Sağlığının Korunması Ve İyileştirilmesi

Hepimizin bildiği üzere başta hava kirliliği olmak üzere çevre kirliliği insan sağlığını oldukça olumsuz etkilemektedir. Hurda geri dönüşümü, maden çıkartılırken ortaya çıkan kirliliği önlemekle beraber, atık alanlarının azalmasını da sağlamaktadır. Tarım alanlarının ve su kaynaklarının kirlenmesinin önüne geçerek insan sağlığını iyileştirmektedir.

Ekonomik Açıdan Ülkeye Katkı Sağlar

Sürdürülemez kaynaklar arasında yer alan madenler, yanlış tüketilirse beklenenden çok önce tükenebilir ve ülkeleri hammadde kıtlığına sürükleyebilir. Hurda geri dönüşümü hammadde kaynaklarını korurken, yeniden maden çıkarma faaliyetlerinde harcanacak enerjinin maliyetinden de tasarruf edilmesini sağlar. Hurda geri dönüşümünün artması ile bu alanda yeni çalışanlara ihtiyaç duyulacak ve istihdam artacaktır.

Sarı Hurda Nasıl Geri Dönüştürülür?

Genel olarak hurdaların geri dönüştürülmesi sırasında izlenen basamaklar, sarı hurdanın alım satım hizmeti sonrası geri dönüştürülmesinde de aynı şekilde izlenmektedir.

Atıkların Ayrıştırılarak Biriktirilmesi

Sarı hurdanın geri dönüştürülmesi, hurda olarak geri dönüşümde değerlendirilebilecek atıklar ile sıradan önemsiz atıkların farklı yerlerde ve biçimlerde biriktirilmesi ile başlar.

Hurdaların Sınıflandırılması

Sarı hurda bu basamakta diğer hurdalardan ayrılır.

Değerlendirme

Bu aşamada sarı hurda yeniden değerlendirilmesi için bir takım değişikliklere uğratılır. Bu değişiklikler fiziksel veya kimyasal olabilmektedir.

Ekonomiye Yeniden Kazandırma

Sarı hurda artık ekonomiye hammadde olarak yeniden kazandırılmaya hazırdır.

Sizin de elinizde değerlendirmek istediğiniz sarı hurdanız varsa, sarı hurda alım satım hizmetini en iyi fiyat ile almak için bize ulaşabilirsiniz.