Pirinç Hurda Alım Satım

Firmamız, 2011 yılından beri sektörde olmanın verdiği tecrübe ile İzmir ilinde müşterilerimiz için en iyi pirinç hurda alım satım hizmetini sunmaktadır. Özlü Metal, siz değerli müşterilerimiz için memnuniyet garantisi vermekte ve pirinç alım satım alanında en iyi fiyatı vermektedir. Güven duygusunun ve dürüstlüğün önemini her zaman bilmiş olan firmamız, uzman ekibi ile pirinç hurda alım satım işleriniz için en doğru fiyatı vererek herhangi bir hak kaybı yaşanmasının önüne geçmektedir.

Pirinç Hurdasının Kullanım Alanları

Pirinç hurdası, pirinç hurda alım satım hizmeti verildikten sonra geri dönüştürülmektedir. Bu geri dönüşüm sonrası pirinç hurdası hammadde olarak pek çok farklı alanda yeniden kullanılma şansı bulmaktadır.

Pirinç hammaddesi, çoklukla sıhhi tesisatlarda, vana ve su saati yapımında, elektronik ürünlerin yapımında, kilit ve anahtar imalatında kullanılmaktadır. Bakır ve çinko alaşımı olan pirinç, dayanıklı ve uzun ömürlü bir maddedir.

Pirinç Hurdası Neden Geri Dönüştürülmelidir?

Geniş bir kullanım alanına sahip olan pirincin, yeniden imal edilmesindense, zaten var olan hurda halindeki pirinçlerin yeniden dönüştürülmesi birçok alanda fayda sağlamaktadır. Elinizdeki pirinçleri geri dönüştürülmek üzere pirinç alım satım hizmeti kullanarak geri dönüştürmenizin faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

Çevreye Dost Bir Uygulamadır

Her geri dönüşüm olayında olduğu gibi, pirinç hurdaların geri dönüştürülmesi de çevreyi koruyan ve daha temiz kalmasını sağlayan bir uygulamadır. Pirinç oluşturmak için kullanılan bakır ve çinko madenlerinin yeniden çıkartılıp, pirinç elde etmeye kadar olan süreçte oldukça fazla enerji ve su harcanmaktadır. Ayrıca toprak, hava ve su bu işlemler sonucu kirlenmektedir. Pirinç hurdasının geri dönüştürülmesi doğal çevre için zararsız bir yoldur. Geri dönüşüm sırasında kullanılan enerji çok daha az olduğundan karbon salınımı da azalmaktadır.

Geri dönüştürülebilen atıklardan olan pirinç hurdasının, diğer atıklar ile beraber atık toplama alanlarında depolanmasındansa geri dönüştürülmesi bu alanların da küçülmesine katkı sağlayacaktır.

İnsan Sağlığını İyileştirmede Rol Oynar

Çevre kirliliği insan sağlığını tehdit etmektedir. Bu durumda tüm geri dönüşüm işlemleri gibi pirinç hurdasının geri dönüşümü de ile çevre kirliliği azalacak ve insan sağlığı olumlu etkilenecektir.

Ekonomiye Katkı Sağlar

Sahip oldukları hammaddeleri iyi koruyamayan ülkelerin ekonomisi bu durumdan kötü etkilenmektedir. Hurdaların geri dönüşümü ile yeni hammadde çıkartılmasına olan ihtiyaç azalacaktır. Bunun yanında madenlerin yeniden çıkartılması sırasında harcanacak olan enerjiden de ülke ekonomisinin tasarruf etmesi sağlanacaktır.

Hurda geri dönüşümünün artması ile bu alanda iş gücüne ihtiyaç duyulacak ve bu da yeni iş kapılarının ortaya çıkmasına vesile olacaktır.

Pirinç Hurda Geri Dönüşümü Nasıl Yapılır?

Pek çok hurda, aşağı yukarı aynı aşamalardan geçerek geri dönüştürülmektedir.

Atıkları Ayrıştırarak Biriktirme

Geri dönüştürülmesi istenen hurdaların diğer atıklardan ayrı toplanması gerekmektedir.

Sınıflandırma

Pirinç hurdasının diğer geri dönüştürülecek hurdalardan ayrılması aşamasıdır.

Değerlendirme

Bu aşamada pirinç hurdası fiziksel ve kimyasal değişimlere uğramaktadır.

Ekonomiye Kazandırma

Artık geri dönüşümü gerçekleşmiş olan pirincin yeniden ekonomiye kazandırılmasıdır.

Siz de pirinç hurdalarınız için pirinç alım satım hizmetimizden yararlanmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.