Alüminyum Hurda Alım Satım

Özlü Hurda, tecrübeli ve işinde uzman ekibi ile alüminyum hurda alım satım hizmeti vermektedir. Alüminyum hurda alım satım hizmetini firmamızdan alırken, en doğru fiyat teklifini alacağınızı garanti ederiz. Kaliteden asla ödün vermemeyi ve her zaman iş ahlakına uygun hareket etmeyi görev bilmiş olan firmamız, siz müşterilerimize İzmir ili içindeki en iyi alüminyum alım satım hizmetini sunmaktadır. Müşteri memnuniyetini sağlamak, firmamızın önceliğidir. Yaşanabilecek herhangi bir olumsuzlukta, sorunu hızlı bir şekilde çözüme kavuşturma konusunda bize güvenebilirsiniz.

Alüminyum hurda, geniş kullanım alanı olan ve geri dönüştürülmeye uygun atıklar arasındadır.

Alüminyumun Kullanım Alanları Nerelerdir?

Öncelikle hafif bir madde olan alüminyum, aynı zamanda işlemesi kolay ve çok bulunan bir metaldir. Paslanmaya karşı dayanıklıdır. Taşıtlarda, soğutma teknolojisinin kullanıldığı yerlerde ve elektroniklerin imal edilmesinde, ambalaj yapımında ve inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Dekoratif amaçlı olarak süs eşyaları ve mobilya gibi eşyaların yapımında da kullanılır.

Alüminyumun Geri Dönüştürülmesi Neden Önemlidir?

Alüminyum, geri dönüştürülürken kalitesinden eksilme yaşanmadığı için pek çok kez üst üste geri dönüştürülebilir. Alüminyumun geri dönüştürülmesinin en önemli faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Çevreye Saygılı Bir Uygulamadır

Alüminyumun geri dönüştürülmesi, alüminyum metalinin tekrar çıkartılmasından önemli miktarda daha az enerji harcayan bir uygulamadır. Alüminyum hurda alım satım hizmeti sonrası alüminyumun geri dönüştürülmesi ile enerji tasarrufu yapılabilir.

Tekrar maden çıkartılması, enerjinin yanı sıra çok fazla su harcamaktadır. Alüminyum hurdanın geri dönüştürülmesi ile yeni maden çıkarmaya olan ihtiyaç hem azalacak, hem de geri dönüşüm işlemi sırasında kaynaklar daha az kullanılacaktır.

Alüminyumun geri dönüştürülmeyerek diğer atıklarla beraber bekletilmesi, atık toplama alanlarının genişlemesine sebep olabilir. Alüminyum hurdanın geri dönüştürülmesi bu alanların azalmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca, alüminyum geri dönüştürülmek yerine doğada kendi haline bırakılırsa yok olması yaklaşık 100 yıl almaktadır.

Alüminyum hurda alım satım hizmetlerinden yararlanmak ve çevreye bir iyilik yapmak için bize ulaşabilirsiniz.

Geri Dönüşüm İnsan Sağlığına Faydalıdır

Geri dönüşüm uygulaması, çevre kirliliğini azalttığından insan sağlığı üstünde de olumlu etki yaratmaktadır.

Ülke Ekonomisine Katkı Yapar

Var olan alüminyumun kullanılması yerine yeniden çıkartılması, sahip olunan rezervlerin erken bitmesine sebep olabilir. Alüminyum geri dönüşümü, yeni hammadde çıkartılmasına olan ihtiyacı azaltarak hammadde kaynaklarının korunmasını ve zamanı geldiğinde ekonomiye katılmasını sağlar. Bununla beraber maden çıkarımı sırasında kullanılacak olan enerjinin maliyetinden de tasarruf sağlanır. Siz de alüminyum hurda alım satım hizmeti ile elinizdeki alüminyum hurdaların geri dönüştürülmesini ve ekonomiye katkı yapmasını sağlayabilirsiniz.

Alüminyum Nasıl Geri Dönüştürülür?

Alüminyumun geri dönüştürülmesi için uygulanması gereken birkaç adım vardır.

Ayrıştırılması

Geri dönüştürülecek atıkların diğer atıklardan ayrı biriktirilmesidir.

Sınıflandırma

Alüminyum hurdanın diğer geri dönüştürülecek atıklardan ayrılmasıdır.

Değerlendirme

Bu aşamada alüminyum hurda fiziksel ve kimyasal değişimler geçirir.

Ekonomiye Yeniden Giriş

Geri dönüştürülen alüminyum ekonomiye kazandırılmaya hazırdır.

Alüminyum geri dönüştürülürken özellikle dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır:

  • Geri dönüştürülecek alüminyumun kirlenmesinin önüne geçinilmelidir.
  • Alüminyumun doğrama işlemine sokularak küçük parçalara ayrılmalıdır.

Siz de en iyi fiyat teklifi ile alüminyum alım satım hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.