Demir Hurda Alım Satım

Elinizde değerlendirmek istediğiniz demir hurda parçalarınız varsa, firmamızdan demir hurda alım satım hizmeti alabilirsiniz. Özlü Metal, demir hurda alım satım işlemlerinde en iyi fiyat garantisini vermektedir. Alanında uzman, dürüst ve disiplinli ekibi ile Özlü Metal, 2011 yılından beri İzmir’de en iyi demir hurda alım satım hizmetini vermektedir.

Firmamız, işlerinde her zaman yeniliklere açık olmuş ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etmiştir. Kaliteden asla ödün vermeyen Özlü Metal ekibi olarak, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamayı görevimiz olarak görüyoruz.

Demir Nerelerde Kullanılır?

Demir, günlük hayatımızda çok sık kullandığımız bir malzemedir. Demirin kullanım alanı çok geniştir ve kolay bulunur, bu yüzden fiyat olarak uygundur. Yumuşaktır ve kolay şekil alır. Farklı elementler ile birleştirilerek kullanılması mümkündür.  Demir hurda alım satım işlemi sektörde en çok verilen hizmetler arasındadır.

Demir inşaat sektöründe çok fazla kullanılmakla beraber inşaat sektöründe belirleyici bir konuma sahiptir. Silah sanayide ve otomotiv sektöründe kendine kullanım alanı bulmuştur. Bunlar haricinde döküm sektörü, taşıma sektörü, gemicilik, bilgisayar sektörü gibi pek çok önemli sektörde kullanılmaktadır.

Demir Geri Dönüşümü

Demir hurdası geri dönüştürülürken diğer hurdalara benzer bir yol izlenir. İzlenecek adımlar kısaca şöyledir:

  1. Ayrıştırma
  2. Sınıflandırma
  3. Değerlendirme
  4. Ekonomiye Kazandırma

Demir hurdasının geri dönüşümü, demir hurda alım satım hizmeti sonucu satılması, bağışlanması ya da toplanması ile başlar. Demir hurdasının getirildiği tesiste diğer hurdalardan ayrılması yani hurdaların türlerine göre sınıflandırılması gerekmektedir. Demir hurdası ayrıldıktan sonra, bir mıknatıs kullanılarak diğer hurda parçaları olası demir parçaları bulmak için tekrardan araştırılabilir. Demir hurdasını yeniden değerlendirmek için hurda eritilir. Bu aşamada demir hurdası değişime uğramıştır ancak ekonomiye kazandırılmak için hazır değildir. Demir hurdası eritildikten sonra kullanım amacına göre kalıplara dökülür ve geri dönüşümü tamamlanır. Geri dönüştürülen demir artık ekonomiye yeniden katılmaya hazırdır.

Demir Hurdalar Neden Geri Dönüşüme Katılmalıdır?

Her geri dönüşüm uygulamasında olduğu gibi demirin geri dönüştürülmesinin de pek çok faydası vardır.

Çevreye Faydaları

Demir, dünyanın her yerinde çok sık kullanılan bir malzemedir. Bu yüzden var olan demir hurdalarının atık olarak görülmeyip, geri dönüştürülerek yeniden değerlendirilmesi dünyaya enerji ve su tasarrufu olarak geri dönecektir. Kaynaklarımızın öneminin anlaşıldığı şu günlerde onlara olabildiğince sahip çıkmamız büyük önem kazanmıştır.

Demir, geri dönüştürülebildiği için bir çöp olarak atılmasına ya da doğada kendi kendine yok olmasına gerek yoktur. Demir hurda alım satım sonucu demirin geri dönüştürülmesi ile çöp alanlarına giden demir sayısı azalacak ve bu da sayısı ve alanı gittikçe artan çöp dağlarını biraz olsun rahatlatacaktır.

Demirin Geri Dönüşümü Oldukça Kolaydır

Diğer pek çok hurdaya göre (örneğin piller veya plastik hurdalar) demirin geri dönüştürülmesi basit ve daha az maliyetlidir. Demirin geri dönüştürülmesi, geri dönüştürülmemesinden daha karlı bir iştir.

Ekonomiye Katkıları Vardır

Zaten var olan demirin geri dönüştürülerek tekrardan kullanıma hazır hale getirilmesi, yeniden çıkartma ve saflaştırma işlemlerine göre daha az maliyetlidir. Aynı zamanda rezervlerin zamanından önce tükenmesini önler.

Siz de elinizdeki demir parçaları firmamızdan demir hurda alım satım hizmeti alarak değerlendirmek istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.