Plastik Hurda Alım Satım

Elinizdeki plastik hurda parçalarını değerlendirmek istiyorsanız, firmamız tarafından sunulan plastik hurda alım satım hizmetinden faydalanabilirsiniz. Özlü Metal, İzmir ili içinde en iyi plastik hurda alım satım hizmetini siz değerli müşterilerimize sunmaktadır. Plastik hurdalarınızı satarken değerinden az bir fiyata satmamak için firmamızı tercih edebilirsiniz. Özlü Metal en iyi fiyat ve hizmet garantisini vermektedir. 0 müşteri memnuniyetini sağlamayı görev bilen firmamız, herhangi bir hak kaybının olmasına izin vermemektedir.

Firmamız, hizmetlerinde her zaman yenilikçi bir duruş benimsemiş ve sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek öncü konumda olmayı amaçlamıştır. Siz de iş ahlakına sahip, dürüst ve güvenilir bir ekiple iş yapmak ve plastik hurda alım satım hizmeti almak isterseniz bizimle çalışabilirsiniz.

Plastiğin Kullanım Alanları

Plastik, geçmişten günümüze kullanım alanı genişleyen ve genişlemeye de devam eden bir malzemedir. Plastiğin birden fazla çeşidi vardır:

Polietilen - PE

Fiyatı en makul ve kullanım alanı en geniş olan plastik türüdür. Mutfak eşyaları, plastik kutu, plastik kap ve genellikle marketlerde kullanılan plastik poşetlerin yapımında kullanılmaktadır.

Polipropilen - PP

Polietilen gibi yaygın kullanım alanı vardır. Sıklıkla otomotiv sektöründe kullanılır.

Polistiren - PS

Yalıtım malzemesi olarak kullanılmasının yanı sıra ev dekorasyon ürünlerinde, kasetlerde ve lambalarda kullanılmaktadır. Çeşitli ürünlerin kutularında da kullanılabilmektedir.

Polietilen Tereftalat - PETE

Plastik şişelerin yapımında kullanılan plastik türüdür.

Polyamid - PA

Naylon olarak bilinmektedir. Aşınmaya karşı dirençlidir. Ürünlerin darbe alacak kısımlarında kullanılabilirler.

Polyester

Tekstil ürünlerinin imalatında kullanılmaktadır.

Polivinil Klorid - PVC

Kablo yalıtımında, doğramalarda ve yağmurluk gibi su geçirmez ürünlerin yapımında kullanılmaktadır.

Polikarbonat - PC

Sıklıkla ısıyı içeri geçiren ve içerde tutan levhaların yapımında kullanılır.

Akrilonitril Bütadien Stiren - ABS

Geniş bir kullanım alanı vardır. Korucuyu kasklarda, otomotiv sektöründe ya da bilgisayar parçalarında kullanılabilir.

Poliviniliden Klorid - PVDC

Gıdaların ambalajlarında kullanılır.

Plastik Geri Dönüşümü

Plastik atıklar, plastik hurda alım satım hizmeti sonrası geri dönüştürülmektedir. Plastiğin geri dönüşüm süreci bazı adımlardan oluşmaktadır.

Plastik atıklar genel olarak daha önceden saklama amaçlı kullanılmış ürünler olduklarından (pet şişe, plastik kap gibi) öncelikle içinde herhangi bir şey varsa boşaltılmalıdır. Daha sonra plastik atıklar kendi aralarında cinslerine göre ayrılmakta ve bu şekilde geri dönüşüm işlemine başlanmaktadır. Plastik atıkların küçültülmesi gerektiğinden kırma makineleri ile kırılır. Bu noktadan sonra plastik orijinal hammadde ile karıştırılabilir veya başka katkı maddeleri ile karıştırılarak ikinci sınıf hammadde olarak kullanılabilir.

Plastik Atıklar Neden Geri Dönüştürülmelidir?

Plastiğin doğada kaybolma süresi, yaklaşık 1000 yıl kadardır. Hayatımızda plastiğin büyük bir yer kapladığını düşünürsek, geri dönüştürülmeyen her bir plastik parçası 1000 yıl boyunca dünyayı kirletmeye devam edecektir. Bunun yerine plastik hurdaların, plastik hurda alım satım hizmetleri çerçevesinde değerlendirilerek geri dönüştürülmesi ve yeniden kullanıma hazır hale getirilmesi en mantıklı seçenektir.

Siz de elinizdeki plastik parçaları değerlendirmek istiyorsanız, plastik hurda alım satım hizmetimizden faydalanabilirsiniz.