İkinci El Elektrik Trafosu Alım Satım

İhtiyacınıza göre ikinci el bir elektrik trafosu satın almak veya elinizde bulunan elektrik trafonuzu değerlendirmek için Özlü Metal’e gelebilir ve ikinci el elektrik trafosu alım satım hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Özlü Metal’e gelen tüm ikinci el trafolar alanında uzman ve deneyimli ekibimizce incelenmekte ve yine ekibimiz tarafından değeri belirlenmektedir. Firmamız, ikinci el elektrik trafosu alım satım hizmeti kapsamında gelen ikinci el trafoların bakımını sağlamakta ve sonrasında listelenerek satışa sunmaktadır.

Firmamız, kurulduğu günden beri dürüstlük ve disiplin çerçevesinde hareket etmiştir. Siz müşterilerimiz için en iyi ikinci el elektrik trafosu alım satım hizmetini vermek ve müşteri memnuniyetini sağlamak birincil görevimizdir.

İhtiyacınızı karşılayacak olan ikinci el elektrik trafosunu en iyi fiyattan satın almak veya satmak için İzmir Bornova’da bulunan adresimize gelebilir, telefon ve ya e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Trafo (Transformatör) Nedir?

Trafoların ya da diğer adıyla transformatörlerin ne olduğu, kısaca enerjiyi iki veya daha fazla devre arasında frekansını değiştirmeden geçiren aletler olarak açıklanabilir. Trafolar enerjiyi geçirirken frekansı değiştirmez fakat gerilim ve akım değerlerini yükseltebilir veya alçaltabilir. Elektronik alanında ise akım dalgalarını daha yüksek bir değere getirmek için alternatif akım dalgalarına çevirmek, iki veya daha fazla devrede bulunan yükselticileri birleştirmek ve sadece önceden seçilmiş, belirli frekansları iletmek için kullanılmaktadır. Kondansatör veya dirençle beraber kullanılabilir. 

Gerilimi Değiştirmek Neden Gereklidir?

Elektrik enerjisi, kaynağından uzak yerlere nakledileceği zaman geriliminin değiştirilmesi gerekmektedir. Bu değişim, nakil sırasında kullanılacak olan kabloların ağırlığının düşürülmesine yardımcı olur.

Trafolar, akla gelebilecek her türlü elektrik aletle beraber kullanılabilirler.

Firmamızdan ikinci el elektrik trafosu alım satım hizmeti ile alacağınız ikinci el trafolar ile elektrikli aletlerinizi koruyabilir ve maliyetten tasarruf sağlayabilirsiniz.

Trafolar (Transformatörler) Hangi Amaçlarla Kullanılmaktadır?

Trafoların kullanım alanları çok çeşitli olmakla beraber kısaca şu şekilde sıralanabilir:

  • Aktarılacak akım ve gerilimin oranlarını değiştirmek
  • Şehirlerde elektriğin dağıtımını sağlamak
  • Elektriği şehrin her noktasına eşit şekilde dağıtmak
  • Empedans uygunluğunu (elektronik devrelerde maksimum güç transferini sağlamak için yük empedansı kaynağa uygun olarak ayarlanır.) sağlamak.
  • Şaseleri meydana gelebilecek olan kısa devrelerden korumak.
  • Şarj aletlerinde akım/gerilim dengeleyici olarak kullanmak

Trafo (Transformatör) Türleri Nelerdir?

İkinci el elektrik trafosu alım satım hizmeti kapsamında ihtiyacınıza en uygun olan elektrik trafosunu satın alabilirsiniz.

Oto Trafo

Bu tür trafolarda giriş ile çıkış gücü neredeyse aynıdır. Oto trafolarda sekonder sargı olmadığı için daha az bakır kullanır. Bakır ve demirin az kullanılması trafonun daha düşük fiyatlı olmasını sağlamaktadır. Bakır kayıpları daha az olacağı için verim yükselir. Ölçü trafosu olarak kullanılabilir.

Alçaltıcı Trafo

Yaygın şekilde kullanılırlar. Amaçları iletilen yüksek gerilimi düşürerek normal seviyeye (220-110 volt) indirmektir.

Yükseltici Trafo

Yükseltici trafoların yardımı ile elektrik enerjisinin nakli gerçekleşmektedir. jeneratörlerin ürettiği gerilim yükseltildikten sonra dağıtım merkezlerine ulaştırılır.

İzolasyon Trafo

Bu trafolar şebeke ve yükü yalıtarak elektrik çarpmalarını ya da elektriğin cihazlara verebileceği zararların önüne geçerler.

İkinci el elektrik trafosu alım satım hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız güvenle bizimle çalışabilirsiniz.